Radionewsletter.pl Dragan Produkties Strona g??wna Do g?ry
COPYRIGHT
Kontakt
Co to jest RNL
Reklama w RNL
Advertise
What is RNL
Kto pisze w RNLu
24 godziny
250 słów
Branżowe wydarzenia, festiwale, konkursy
Branżowy komentarz
Charts
Dowcipy
Galeria RNL
Jeden dzień z życia managera
Kącik konsultantów
Kolumny
Komentarz
Listy do skrzynki
Mikrofon RNL
Music news
News
O muzyce
O stacjach ze stacji
Off the record
On the move
Pożegnania
Prezentujemy radio
Raporty
Technika
Temat tygodnia
Wizytówka
Wpadki
Za granicą
Życie pozaradiowe
... prezentuje
24 godziny
250 słów
ABC programowania muzyki w radiu
Airplay
Badania muzyczne
Badania słuchalności
Bauer Media
Blues Corner
Branża muzyczna
Charts
Coaching
Cyfrowe radio
DAB+
Dobre na antenę
Dzień radia
Eurowizja
Film
Galeria RNL
Głos Niedźwiedzia
Grupa Radiowa Agory
Grupa RMF
Guilty pleasures
I love radio!
I po co ten komentarz
IBC Amsterdam
Innowacje technologiczne
Internet radio
Klub singlowy
Komentarz
Koncerty/Festiwale
Konferencje/Targi
Krótko o singlach/płytach
KRRiT
Książki o nas i dla nas
Lato, lato czeka...
Lista Wszech Czasów
Management stacji
Młode retro
Music news
Music Non Stop
Music programming
Muzyczna zakładka
Muzyczne podsumowanie roku
Muzyczny typ RNL
Muzyka inspirowana wnętrzem
O czym ta melodia?
Oczywiste oczywistości newsowe
Okiem outsidera
on the move
Osiem kobiet
Osobisty felieton
Osobowości
Panel muzyczny
Piękna a bestia
Podcasting
Pożegnania
PR24
Programowanie
Rada Mediów Narodowych
Radio 2020
Radio Pogoda
Radiodays Europe
Radiowcy piszą książki
Reklama
Single polecane
Socjolekty radiowców
Sprzęt
Station imaging
Świat wg njusrumu
Wigilia / Święta
Wizytówka
Wpadki
Zagranica
Życie pozaradiowe
The Powerful Radio Workbook
Czy byłeś na RCP 2004? Czy słyszałeś wykłady Valerie Geller? Jeżeli tak to z pewnością chcesz kupić Jej książkę! Możesz zamówić' The Powerful Radio Workbook' bezpośrednio przez portal RNL za 150 PLN (wraz z kosztami przesyłki)
Radionewsletter.pl | Issue 512

Drodzy czytelnicy,

W tym wydaniu, z okazji 10 urodzin poranka w Radiu Eska Warszawa nasi goście wspominają, jak to drzewiej bywało, ale też dzielą się swoimi doświadczeniami, jakże cennymi dla tych, którzy zamierzają kiedyś w radiu budzić ludzi. Marcin Bisiorek, wtedy świeżo upieczony DP Eski oraz trójka porankowców opowiadają, jakie były początki i jak jest teraz z jubileuszowym ‘Zjedz Pawelca na śniadanie’.

Zapraszam do portalu, także do naszych stałych rubryk.

Serdecznie pozdrawiam

Alina

Numer został wysłany 2011-09-22, 15:45
Świat według njusmru...
Kampania to nie czas na szczerość. Ale też chyba nikt jej nie oczekuje. „Co się z panem dzieje?”, nawrzeszczał na mnie w mailu widz z Krakowa. „Jak Pan śmie kpić z premiera, że je śniadanie na wsi; jak Kaczyński wpieprzał chleb w piekarni to słowem pan nie pisnął!”. Odkąd pracuję ulegam jedynie zdrowemu rozsądkowi. Ale jego też nikt dziś nie oczekuje.   »»

 Jarosław KuźniarNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

'Nic prostszego, zrobić poranek, który ma być najlepszym w mieście, prawda?' - wspomnienia Marcina Bisiorka, ex DP Eska Warszawa
W połowie października 2001, mocno wystraszony, chociaż nadrabiałem tęgą miną, stanąłem w drzwiach Radia Eska Warszawa jako świeżo upieczony dyrektor programowy. Była to ogromna zmiana w moim życiu i jak się później okazało również w życiu kilku innych osób. Z DJ-a stałem się osobą zarządzającą anteną i ludźmi (tak na marginesie krótkie info do Kuby Urbańskiego – nadal wisisz mi buteleczkę whisky…:)   »»

 Marcin BisiorekNapisz do autora | Skomentuj [3] | RNL512

'Sprzedałbym własną matkę, żeby pospać dłużej!' - poranne zwierzenia Pawła Pawelca, Eska Warszawa
Jak pamiętasz moment złożenia Ci propozycji poprowadzenia poranka?

Pamiętam jak ówczesny Prezes Eski, Anna Maria Siemianowska, wraz z Andrzejem Tuzinowskim szefem muzycznym stacji przyszli do mnie z uśmiechniętymi od ucha do ucha pysiakami tuż po mojej Gorącej 20-tce, którą wtedy prowadziłem jako pierwszy w Esce i stwierdzili -"Paweł zrobiliśmy badania na słuchaczach, jesteś najbardziej lubianą i rozpoznawalną postacią na antenie naszej stacji, będziesz więc robił poranki. Znajdziemy Ci pozostałych towarzyszy twojej doli i niedoli, zaczynasz w poniedziałek o 7ej rano, przygotuj się :)".   »»

 Alina DraganNapisz do autora | Skomentuj [3] | RNL512

'Co z tą dziewczyną na poranek?' - oto ona, Iga Mackiewicz
Do radia trafiłam klasycznie, a może wręcz przeciwnie jak na dzisiejsze czasy – tzn. zobaczyłam ogłoszenie na studiach i poszłam na rozmowę o prace. O radiu marzyłam od dzieciństwa, ale kiedy już się dostałam miałam świadomość, że absolutnie nic o tym nie wiem. Łatwo nie było, ale mówiąc szczerze myślę, że ta robota pozwoliła mi przeżyć pierwsze miesiące w Warszawie i nie zwariować. Miałam 19 lat i wrażenie, że za chwilę się rozpadnę w tym betonie, a w Esce spotkałam ludzi i poczułam atmosferę, która pozwoliła mi to miasto pokochać i nauczyć się tu żyć.   »»

 Iga MackiewiczNapisz do autora | Skomentuj [3] | RNL512

Poranny ptaszek: Adam "Albert" Deczkowski, Eska Warszawa
Jaki był początek? Ufff… Minęło 10 lat, a pamięć potrafi płatać figle. Myślę, że najprostsza odpowiedź mogłaby brzmieć: pewnego dnia młodzi, z perspektywami na przyszłość usiedli przed sitkami, aby zrobić to, czego od nich oczekiwano. I zrobili to! Czy pasmo poranne może zmienić życie? Oczywiście!   »»

 Adam DeczkowskiNapisz do autora | Skomentuj [1] | RNL512

Wizytówka: Anna Paluszek - Radio Wawa
Dyrektor programowy

Od czego tu zacząć? Może od tego, że zawsze chciałam być dziennikarzem. Co prawda nie - radiowym, tylko takim piszącym do poważnej gazety. Podczas studiów na pierwszym roku zamiast trafić do gazety - trafiłam do radia i... było po mnie. To cięcie taśmy żyletką.. Te skrawki walające się po całym pokoju. Przegrywanie nagrań u pani, która tylko tym się zajmuje. Kto to dziś pamięta? Zaczynałam w dawnej Rozgłośni Harcerskiej i przede wszystkim w Programie IV Polskiego Radia.   »»

 Anna PaluszekNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

Przeczytane u innych:
- W Zetce wolą wierzyć, że to fejk. (12/12/2018)
- Kto przejmie drugie największe radio w Polsce? (28/11/2018)
- Bauer Media to launch Greatest Hits Radio network (15/11/2018)
- 3 Programming Rules that Make No Sense (10/11/2018)
- New tech offers radio listeners more choice (10/11/2018)
- Władysław Bartoszewski nazwany w Polskim Radiu "bydlakiem" (09/11/2018)
Więcej 'Przeczytane u innych'
Głos Niedźwiedzia
Nie lubię jesieni. A zawsze lubiłem. Jesień przypomina, że już zaraz będzie zima. Jesień zatyka mi nos. Jesienią dłużej jadę do pracy… No tak, ale jesień to także podgrzybki na bazarku. Dziś były po 17 złotych za kilogram. Jesień to także wysyp nowych płyt.   »»

 Marek NiedźwieckiNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

Music Non Stop: Radio z Wizją
Poniższy tekst napisałem mniej więcej dwa tygodnie temu i nie wrzuciłem go, bo nie byłem pewien, czy wypada. Jednak zamieszczam go, i to z dwóch powodów. Primo temat wywołuje ciągle kontrowersje, czemu trochę się dziwię, ale tylko trochę. Secundo wkrótce okaże się, co będzie dalej z tym projektem: Dosłownie przed chwilą wróciłem do domu z audycji. Start up - to słowo przewijało się dziś w niej bardzo często, bo i taki był nocno-wieczorny temat, a uzmysłowił mi on fakt, że większość nowo powstałych projektów, na które pieniądze zazwyczaj i tak wędrują z unijnych funduszy, to lepsze, lub gorsze kopie pomysłów zagranicznych. Nie inaczej jest przypomnę z Radiem na wizji, w którym chcąc nie chcąc, a będąc szczerym bardziej jednak nie chcąc miałem (niewątpliwą) przyjemność współprowadzić 18 stycznia b.r. pierwszy w historii program na wizji.   »»

 Hubert AugustyniakNapisz do autora | Skomentuj [1] | RNL512

Najczęściej czytane artykuły w ostatnich 4 numerach
1: RNL797 Marzena Chełminiak zniknęła z anteny Radia ZET
2: RNL795 On the move: Radio Rekord
3: RNL798 Wizytówka: Wojciech Wiśniewski - RCS Polska
4: RNL795 Spraw, aby twoja osobowość stała się brandem
5: RNL795 Wizytówka: Patrycjusz Wyżga - Trójka
Jedynka Wielkiej Czwórki znów na topie
Czterdzieści lat po rozpadzie Wielkiej Czwórki z Liverpoolu ich album “1” znów znalazł się na pierwszym miejscu, tym razem listy najczęściej pobieranych płyt największego serwisu muzycznego na świecie, iTunes. Kompilacja 27 hitów oryginalnie wydana w roku 2000 została obecnie cyfrowo “zremasterowana”, znaczy się ulepszona . Tak więc zespół The Beatles bije na głowę takie współczesne gwiazdy jak Adele, Lady Gaga, Katy Perry i Lil Wayne.   »»

 Wojciech ŻórniakNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

Maruda
Maruda z pewnym rozbawieniem obserwuje rozwój awantury o tytuł nowego tygodnika, którego autorzy chcą nazwy "Wprost przeciwnie", a właściciele Wprostu pozostają przy przeciwnym stanowisku.   »»

 MarudaNapisz do autora | Skomentuj [1] | RNL512

Prawie jak w kinie...
O wyższości czasów odległych nad współczesnością... Tak można w jednym zdaniu streścić najnowszy film Woody' ego Allena Midnight In Paris... Przebój frekwencyjny polskich kin, który w kilkanaście dni od premiery obejrzało prawie 500 tysięcy widzów...   »»

 Kinga DyndowiczNapisz do autora | Skomentuj [4] | RNL512

Talent, uroda i powrót z nową płytą
Siedem lat temu była sensacją drugiej edycji Idola, dziś bogatsza o doświadczenia i nowe dźwięki powraca z drugą płytą. Hania Stach, bo o niej mowa opowiedziała nam o tym, jak będzie brzmieć jej nowy album, kto go nagrał, jaka piosenka została wybrana na pierwszy singiel i jak wygląda jej kariera w roku 2011.   »»

 Marcin BąkiewiczNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

Muzyczny typ RNL: Coldplay - Paradise
Opinie na temat tego utworu są wśród fanów grupy podzielone. Na stronach NME przeczytałam, że niektórzy słyszą w Paradise nawet podobieństwo do piosenek Cliffa Richarda. Każdy ma swoje skojarzenia i nie powiem Wam, z jakim zespołem ta nastrojowa piosenka kojarzy się Niedźwiedziowi. Oj, nie powiem…   »»

 Alina DraganNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

(Za)trzęsiemy Planetą
Planeta FM (Katowice) będzie bić Rekord Guinnessa w kategorii „największe trzęsienie ziemi spowodowane samochodowymi systemami stereo”.   »»

 PR EurozetNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

Klub singlowy: Coma – Na pół
Opiniują: Jacek Grodzki (Radio Zachód), Tomasz Kasprzyk (Antyradio) oraz Robert ‘Pegaz’ Zawieja (Eska Rock)

Po trzech studyjnych albumach Coma zafundowała swoim fanom drenaż kieszeni za sprawą koncertowo-anglojęzyczno-symfoniczno-solowej serii wydawnictw, aż wreszcie przyszła pora na całkiem nowe otwarcie, podkreślone tytułem nadchodzącej płyty - po prostu "Coma".   »»

 RedakcjaNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

Raporty stacji
Radio Traffic 97,8 FM Wrocław
Filip Wiatrak/ Grzegorz Ossowski
One Directions – What Makes You Beautifule
Lady Gaga - You And I
Example – Stay Awake
Bad Meets Evil ft. Bruno Mars – Lighters
Flo Rida – Good Feeling
Płyta tygodnia: David Guetta - Nothing But The Beat   »»

 RedakcjaNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

Single polecane do grania od 26 września
Flower Records
Werbińska & Pawlina - Tomorrow I'll Be Better   »»

 RedakcjaNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

Universal McCann zwycięzcą warsztatów radiowych Grupy RMF
W dniach od 14 do 17 września w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się jubileuszowe, 10. warsztaty Grupy RMF. Jak co roku, do rywalizacji stanęło kilkanaście domów mediowych, prezentując przygotowane wcześniej strategie.   »»

 PR RMF FMNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

Jesienią nowe audycje w radiowej Trójce
Jesienią w Trójce pojawi się kilka nowych audycji, m.in. program Michała Olszańskiego „Godzina prawdy” oraz pasmo „Do południa”. Część audycji zmieniła miejsce w ramówce.   »»

 Anita CelarskaNapisz do autora | Skomentuj [0] | RNL512

Pozostałe numery RNL w Archiwum:
Support Wikipedia
Artykuł tygodnia
Polskie Radio - czy nowy prezes jest facetem z jajami?  »»

Najczęściej czytany artykuł
Wpadki antenowe  »»

Najczęściej komentowany artykuł
Wpadki antenowe  »»
Blogi
Alina Dragan
Marek Niedźwiecki
Małgosia Kościelniak
Paweł Kostrzewa
Lista Albumów Wszech Czasów
Radiowa Piosenka 2017
Despacito - Luis Fonsi ft. Daddy Yankee
Shape of You - Ed Sheeran
@Marcin - OMG - muszę poszukać keygen'a - gdzieś go miałem ;)

10. W radiach "gadanych" nagminne nie przedstawianie mówiący...

Panie Wojtku, potrzebuję przedłużyć demo... http://djc.pl/212833...

Genialne historie! Teraz, jak mi się coś wykorpytnie w systemie to będ...

Krótki komentarz - z połączeniem do artykułu Cesco o "nowym"...

@Marek - serdecznie dziękuję :-) @Jacek - spotkaliśmy się ;-) Karol t...

Biorąc pod uwagę to, kto się obecnie interesuje kupnem tej stacji, moż...

Panie Marku, może niekoniecznie proszę czekać do wigilijnego przedpołu...

Świetna wizytówka. Szacunek i pozdrowienia serdeczne!

Nie wiedziałem, że byłeś też na Grabiszyńskiej. Chyba się wtedy rozmin...

Wojtek, książki mógłbyś pisać, fajnie się czytało. To była taka, dla n...

Sylwia - dziękuję bardzo. Daty? Chyba niestety nie, ale pamiętaj - tyl...

Najczęściej czytane artykuły

w 2018
1: Eurozet - ryba się psuje od głowy
2: 7 grzechów głównych DJ-ów, które wołają o pomstę do nieba
3: Eurozet – p.o. konkurenta
4: Eurozet, pion w grze miliardera?
5: ABC programowania muzyki w radiu cz. III: pytania i odpowiedzi.
6: ABC Programowania muzyki w radiu: Gdy wyniki lecą w dół – co robić, krok po kroku….
7: Radio jest jak pudełko czekoladek
8: Marzena Chełminiak zniknęła z anteny Radia ZET
9: Dzień z życia managera, czyli jak zarządzać primabalerinami? - Monika Jaworska, Radio RAM
10: ABC programowania muzyki w radiu: pytania i odpowiedzi

w 2017
1: 10 przykazań, jak zrobić lokalne radio, żeby go nie słuchano
2: ‘Dbaj o ludzi, a wtedy oni będą dbać o Twój biznes’ – rozmowa z Igą Mackiewicz
3: 24 rzeczy, które powinieneś zrobić, aby być dyrektorem programowym do bani
4: Re: Radioplayer w Polsce
5: Radioplayer w Polsce?
6: Radio Rekord, Disco-Polo i 25 %
7: Z(et)... jak Zmiany
8: RMF vs. ZET - analiza muzyki 2017
9: 'Chcemy po prostu grać piękne piosenki' - rozmowa z Kamilem Dąbrową, redaktorem naczelnym Meloradio
10: Jak oszczędzać piniądze?

Więcej 'Najczęściej czytane artykuły'